W obecnych czasach Internet jest niezwykle potrzebny, wręcz niezbędny, coraz trudniej bez niego funkcjonować. Jednak Internet to niestety nie tylko same korzyści. Niesie ze sobą nieograniczone możliwości, ale oprócz treści pozytywnych, również te negatywne. Niezbędne jest uświadomienie sobie drugiej strony - pełnej zagrożeń czyhających na jej użytkowników. 
Wiele dzieci ma dostęp do Sieci poza zajęciami edukacyjnymi. W szkole, w bibliotece udostępnione są stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Wielu uczniów korzysta z sieci w domu, u znajomych, często bez nadzoru osób dorosłych, dlatego tak ważne jest, aby wychowankowie i ich opiekunowie zdawali sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie Internet oraz potrafili rozmawiać o problemach z tym związanych.

Zobacz prezentacje:


Źródło: www.edukator.pl
Więcej ciekawych prezentacji dotyczących bezpieczeństwa w internecie na stronie edukator.pl .

W związku z powyższym, od wielu lat w naszej szkole, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego w lutym w całej Europie i zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2004 roku, realizujemy szkolny projekt mający na celu zaznajomienie uczniów i rodziców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Podejmujemy w tym zakresie szereg działań realizowanych w klasach II - VI. 
Efekty niektórych z nich w formie dokumentów, prezentacji, plakatów, ankiet i różnych zabaw interaktywnych prezentujemy na tutejszym blogu. Będą one sukcesywnie uzupełniane.


Zachęcamy Was drogie dzieci, jak i Was - drodzy Rodzice 
do zapoznania się z efektami naszej pracy.

Zachęcamy również do odwiedzania polecanych stron, poświęconych bezpieczeństwu w Internecie.